Oczyszczacz powietrza Levoit – test + rabat 10%

100%

Zanieczyszczenie powietrza w domu i smog na zewnątrz mogą przyczyniać się do nasilenia alergii, astmy, pogorszenia się samopoczucia i pojawienia się innych dolegliwości zdrowotnych.

Oczywiści o czyste powietrze w swoim domu powinien dbać każdy, jednak pewne grupy osób są szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenia. Należą do nich: alergicy, astmatycy, osoby cierpiące na częste infekcje, małe dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży, osoby cierpiące na bóle głowy, osoby cierpiące na zaburzenia snu.

We współpracy z marką Levoit testuję właśnie oczyszczacz powietrza, o którym chcę Wam opowiedzieć.

Oczyszczacz powietrza Levoit - test + rabat 10%

Oczyszczacz powietrza Levoit – test + rabat 10%

Na początek kilka najważniejszych informacji technicznych na temat oczyszczacza powietrza Levoit Core 300S:

 • 3-stopniowa filtracja: nylonowy filtr wstępny, filtr HEPA H13, wysoce wydajny filtr węglowy
  (z formułą ARC™)
 • 195 CADR m3/h (międzynarodowy wskaźnik czystości dostarczanego powietrza dla mierzenia skuteczności oczyszczaczy powietrza)
 • do pomieszczeń do 41m2
 • niezwykle cichy, idealny również do sypialni czy pokoju dziecięcego – tylko 22 dB w trybie nocnym (technologia QuietKEAP™)
 • możliwość wyłączenia podświetlenia
 • możliwość sterowania poprzez aplikację VeSync
 • sterowanie za pomocą głosu (Google Assistant, Alexa)
 • monitorowanie stanu filtra w aplikacji
 • wykrywanie zanieczyszczeń – czujnik laserowy (technologia AirSight™ Plus)
 • maksymalna cyrkulacja powietrza w przestrzeni dzięki opatentowanej technologii VortexAir™
 • energooszczędna praca – nagroda Energy Star
 • połączenie przez WiFi lub Bluetooth
 • 4 poziomy stanu powietrza wyrażane kolorami: bardzo dobry (niebieski), dobry (zielony), umiarkowany (pomarańczowy), niski (czerwony)
 • tryb automatyczny – pozwala na to, aby oczyszczacz samodzielnie dostosowywał prędkość/tryb pracy w zależności od tego co pokazuje czujnik
 • elegancki i nowoczesny design
 • oczyszcza powietrze także z pyłów PM2,5, które ze względu na mikroskopijny rozmiar, przenikają nawet do naszego krwiobiegu
 • dostępne 4 rodzaje filtrów: standardowy, antyalergiczny, antybakteryjny, antytoksyczny
 • wymiary urządzenia: 22 x 22 x 36 cm

Oczyszczacz posiada system trzystopniowej filtracji, dzięki której oczyszcza powietrze bardzo dokładnie:

  • Nylonowy filtr wstępny – wyłapuje duże zanieczyszczenia z powietrza, np. włosy, kłaczki, sierść, włókna, kurz
  • Filtr HEPA H13 – pochłania drobny kurz, cząsteczki dymu, pyłki
  • Filtr z węglem aktywnym – zatrzymuje i rozkłada najmniejsze cząsteczki, np. dym, zapachy, opary i LZO (lotne związki organiczne)

Na pierwszy rzut oka rzeczywiście oczyszczacz jest bardzo ładny wizualnie, prosty design, będzie pasować do każdego wnętrza. Sprzęt jest bardzo lekki, można go podnieść i zmienić miejsce położenia z łatwością.

Jeżeli chodzi o hałas, to tak jak pisze producent, faktycznie jest bardzo cichy. W oczyszczaczu wykorzystano gumowe podkładki, które tłumią i pochłaniają dźwięk oraz wibracje wytwarzane przez urządzenie. Na stronie producent porównuje natężenie hałasu do szeleszczących liści. Zgadzam się, że dźwięk jest naprawdę cichutki, wręcz kojący. Zupełnie nie przeszkadza w nocy, kojący dźwięk jego pracy może wręcz ułatwić zasypianie.

 

Kolejna zaleta Levoita Core 300S to bardzo mały pobór prądu. W trybie Sleep oczyszczacz generuje  24 dB, natomiast przy najwyższej prędkości 52 dB. Pobór prądu wynosi od 2,5 do 9,5 W w zależności od wybranego trybu pracy.

Dodam jeszcze, że fajnie radzi sobie z neutralizacją zapachów podczas gotowania i smażenia. Jak się pewnie domyślacie, bardzo dużo gotuję w domu, więc dla mnie jest to dodatkowy atut.

W oczyszczaczu zastosowana została opatentowana technologia Vortex Air, która polega na optymalnej cyrkulacji powietrza w przestrzeni w której zastosowany jest oczyszczacz, dzięki czemu jego praca jest skuteczna i wydajna.

Kolorowy wskaźnik jakości powietrza

To według mnie bardzo fajna, przydatna funkcja. Levoit sygnalizuje stan powietrza za pomocą 4-kolorowego pierścienia, którego kolor zmienia się w zależności od ilości PM2,5 na m3 (czyli mikrogramów pyłu zawieszonego na metr sześcienny) Dokładny pomiar w liczbach możemy sprawdzić w bezpłatnej aplikacji do pobrania na Android i iPhone. 

Kolor niebieski – bardzo dobra jakość powietrza, praca w trybie sleep

Kolor zielony – dobra jakość powietrza, praca w niskiej prędkości

Kolor pomarańczowyśrednia jakość powietrza, praca w średniej prędkości

Kolor czerwony – zła jakość powietrza, praca w wysokiej prędkości

Oczyszczacz powietrza Levoit - test + rabat 10%

Oczyszczacz powietrza Levoit – test + rabat 10%

Aplikacja mobilna

Levoit Core 300S posiada funkcję Smart. Model ten wyposażony jest w moduł Wi-Fi, który pozwala korzystać z aplikacji mobilnej VeSync. Dzięki aplikacji możemy zdalnie sterować oczyszczaczem z dowolnego miejsca, możemy zmienić prędkości oraz tryb pracy, ustawić timer oraz mamy dostęp do cyfrowych odczytów aktualnego poziomu PM2,5.

RABAT 10%

Jeżeli zdecydujecie się na zakup dowolnego oczyszczacza powietrza Levoit, możecie otrzymać 10% rabatu. Wystarczy, że przy zakupie, w polu na kupon rabatowy wpiszecie „Veganbanda” i klikniecie „wykorzystaj kupon”. Całe zamówienie zostanie pomniejszone o 10%.

Oczyszczacz powietrza Levoit - test + rabat 10%

Oczyszczacz powietrza Levoit – test + rabat 10%

4 komentarze

 1. Czytam teraz wszystko co mi pomoże w znalezienie odpowiedniego oczyszczacza na alergie. Ten wygląda ok ale jestem jak na razie bardziej przychylna do klarty forste 4. Slyszeliscie o nim?

 2. Czytam teraz wszystko co mi pomoże w znalezienie odpowiedniego oczyszczacza na alergie. Ten wygląda ok ale jestem jak na razie bardziej przychylna do klarty forste 4. Slyszeliscie o nim?

Skomentuj