Wegańskie olejki do masażu – największe zalety preparatów pielęgnacyjnych

Masaż olejowy cieszy się wielką popularnością jako zabieg relaksujący i przynoszący wiele korzyści dla zdrowia i urody. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni preparat – na bazie naturalnych, w pełni bezpiecznych składników. Na szczęście do dyspozycji są zróżnicowane olejki do masażu wykazujące szereg cennych właściwości.

Dlaczego warto zdecydować się na masaż olejkami? Jakich wegańskich produktów warto używać? O tym przeczytacie poniżej.

Masaże olejowe – różne oblicza masaży relaksacyjnych

 

Olejki do masażu wykorzystuje się podczas wielu, mocno zróżnicowanych zabiegów manualnych. Mogą to być masaże klasyczne i lecznicze oparte na tradycyjnych technikach. Przede wszystkim olejki kojarzą się oczywiście z masażami relaksacyjnymi w przeróżnych odsłonach. Bywają to standardowe terapie, ale też szereg zabiegów orientalnych, jak choćby masaż tajski, masaż lomi lomi czy masaż balijski.

Zabiegi olejowe mogą być realizowane na całe ciało, choć dużą popularnością cieszą się też takie, które koncentrują się na konkretnych partiach. Do najczęściej realizowanych zaliczają się zwłaszcza masaże olejowe na twarz, stopy czy plecy. Wiele z nich realizują również salony masażu na: https://gabinetymasazu.pl.

 

Masaże olejowe – właściwości dla samopoczucia, zdrowia i urody

 

Dlaczego warto stosować olejki podczas masażu? W przypadku zabiegów klasycznych i leczniczych są one używane przede wszystkim po to, by poprawić płynność ruchów terapeuty oraz zwiększyć komfort osoby masowanej. Masaż staje się dzięki nim znacznie przyjemniejszy.

Olejki do masażu wykonane z naturalnych składników roślinnych to też drogocenny koktajl cennych substancji, mających olbrzymi wpływ na kondycję skóry. Dzięki nim staje się ona lepiej odżywiona, a przez to widocznie gładsza i elastyczna. Dobrej jakości olejki, bogate w antyoksydanty wspomagają walkę o piękny i młodzieńczy wygląd przez długie lata. Pomagają zredukować już istniejące zmarszczki lub opóźniają procesy starzenia, by nowe nie pojawiły się zbyt szybko.

Podczas masaży relaksacyjnych olejki pełnią dodatkowo inną rolę. Często przydają się jako element aromaterapii – koją, uspokajają lub pobudzają z pomocą pięknego bukietu zapachowego, dopasowanego do konkretnych potrzeb pacjenta.

 

Różne rodzaje wegańskich olejków do masażu – co wybrać?

 

Podczas masaży używa się różnych typów olejków i preparatów na bazie naturalnych składników roślinnych. W wielu przypadkach są one pozyskiwane w ramach zrównoważonych procesów, bez szkody dla środowiska naturalnego.

Podstawą są oczywiście tak zwane olejki bazowe, inaczej nośnikowe. Stanowią podstawę do rozpuszczania innych, bardziej lotnych substancji, jak na przykład olejki eteryczne. Substancje bazowe zawierają wiele cennych składników odżywczych, w tym minerały, witaminy i nienasycone kwasy tłuszczowe – niezbędne dla zdrowia i urody skóry. Do najczęściej stosowanych wegańskich olejków bazowych zaliczają się:

  • olejek migdałowy,
  • olejek z pestek winogron,
  • olejek kokosowy,
  • olejek jojoba.

Oprócz nich wykorzystuje się też wspomniane już olejki eteryczne, które same w sobie mogą być dość silne i niejednokrotnie nie nadają się do bezpośredniej aplikacji na skórę – dlatego rozpuszcza się je właśnie w olejkach nośnikowych. Wśród szczególnie lubianych produktów w tej kategorii wymienia się choćby:

  • olejki lawendowe (relaksują i uspokajają),
  • olejki z drzewa herbacianego (oczyszczają),
  • olejki z pomarańczy (dodają energii).

Nie zapominajmy także o tym, że podczas masażu sięga się po rozmaite ekstrakty roślinne. Szczególną popularnością cieszą się zwłaszcza preparaty na bazie aloesu lub nagietka o mocnych właściwościach przeciwzapalnych.

 

Przyjemność, pielęgnacja i zdrowie – wegańskie kosmetyki do masażu

 

Roślinne olejki podczas masażu poprawiają komfort, zwiększają skuteczność zabiegu, a także wpływają korzystnie na kondycję skóry i samopoczucie osoby masowanej. Warto sięgać po produkty najwyższej jakości, pochodzące ze sprawdzonych źródeł – to gwarancja większej skuteczności każdego masażu.

Brak komentarzy

Skomentuj